کانون مشاوران آفبا
بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

بررسی خرید و فروش سوالات امتحانات نهایی در مجلس

بررسی خرید و فروش سوالات امتحانات نهایی در مجلس
بررسی خرید و فروش سوالات امتحانات نهایی در مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت خرید و فروش سوالات امتحانات نهایی در جلسه امروز کمیته آموزش‌وپرورش خبر داد.

به گزارش تسنیم، دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان معتقدند که در امتحانات خرداد ۹۶ سوالات امتحانات نهایی توسط کانال‌های تلگرامی به فروش می‌رفت و در همین رابطه کانال‌های مختلفی در بحث فروش سوالات امتحانی فعالیت می‌کردند که سوالات با قیمت ۱۰۰ تا ۱۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسید.

طبق گفته دانش‌آموزان، سوالات یک ساعت مانده به آغاز امتحانات نهایی در کانال‌های تلگرامی منتشر می‌شد و در اغلب دروس این اتفاق رخ داده است. همین مسئله منجر به اعتراض دانش‌آموزان و تجمع آنها در مقابل وزارت آموزش و پرورش نیز شد.

این در حالی است که مسئولان آموزش‌وپرورش معتقدند مستندات قابل اطمینانی در رابطه با فروش سوالات امتحانات نهایی در دست نیست.

حمایت میرزاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به بررسی شائبه‌های مطرح در رابطه با فروش سوالات امتحانات نهایی در فضای مجازی گفت: در جلسه امروز کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی این موضوع با حضور مسئولان آموزش و پرورش بررسی می‌شود.

وی افزود: هنوز مدارک مستندی در رابطه با لو رفتن سوالات امتحانات نهایی در اختیار ما قرار ندارد به همین دلیل به آسانی نمی‌توان در رابطه با لو رفتن سوالات قضاوت کرد و در جلسه امروز، مسئولان آموزش و پرورش در این رابطه توضیح خواهند داد.