کانون مشاوران آفبا
بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

برنامه ریزی هدفمند در دوران جمعبندی

برنامه ریزی هدفمند در دوران جمعبندی
برنامه ریزی هدفمند در دوران جمعبندی

سلام آفبا یی ها

همیشه این نکته را بخاطر بسپرید: موفقیت در کنکور فقط و فقط درس خوندن نیست!

شک نکنید که برنامه و برنامه ریزی, نقش غیر قابل انکاری در روند موفقیت دارد . مخصوصا در دوران جمعبندی که با توجه به زمان کم و حجم بسیار بالای مطالب,نقش مطالعه بر مبنای برنامه اصولی پر رنگ تر می شود.

پس باید حساب شده و با برنامه ریزی مطالعه کنیم.

یه جور ساده تر بگم برای مثال، در درس های مختلف، روی فصل ها و مباحث پرتکرار مانور بیشتری بدیم تا سطح تسلط بیشتری داشته باشیم، مخصوصا در مورد دروس اختصاصی

همچنین، مباحث مرتبط به هم در مورد یک درس یا چند درس را کنار هم مطالعه کنیم . بچه ها این روش به روند یادگیری ما خیلی خیلی کمک می کنه!

(یکم وارد جزییات بشیم) مثلا مبحث ترکبیات درس ریاضی بهتره که با احتمال خونده شه یا بحث سینماتیک فیزیک دوم دبیرستان و پیش دانشگاهی با هم و کنار دینامیک خونده بشه.

از دیگر مزیت های برنامه ریزی در دوران جمعبندی اینه که، می تونید تقریبا پیش بینی کنید که مثلا درس ها را چه موقع تمام می کنید و در یک کلام تکلیفتون با خودتون معلومه که کجای کار هستید، و این باعث کاهش استرس در روز های پایانی کار می شه.

بچه ها به خاطر داشته باشید که حتی برای کسانی که فرصت کمی دارند که خود را به بقیه داوطلبان برسونن، تنها راه حل یک برنامه ریزی ویژه است نه صرفا ساعت ها درس خوندن بدون استراتژی!