کانون مشاوران آفبا
بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

تابستان، اولین دوره ی طلایی

تابستان، اولین دوره ی طلایی
تابستان، اولین دوره ی طلایی

سلام دوستان آفبایی! امیدواریم حالتون خوب باشه و با روحیه ای شاد و سرشار از انگیزه ما رو در این مقاله همراهی کنید:

اول راجع به عنوان مقاله صحبت کنیم ... ببینید عزیزان ما در طول سال کنکور, ۳ دوره ی طلایی خواهیم داشت:

۱) تابستان

۲) عید نوروز (که احتملاً دوران طلایی رو با عید می شناسید.)

۳) یک ماه پایانی

اما منظور از دوره ی طلایی چیه؟؟ با توجه به شناختی که از عموم داوطلبان گذشته ی کنکور و آمار ساعات مطالعاتی آن ها داریم ، در این 3 بازه ی زمانی ساعات مطالعاتی افت می کنه ( شاید عموم داوطلبان این دوران طلایی رو زمان استراحت می دونن و در تابستان به رفع خستگی سال پیش فکر می کنن و در ایام نوروز هم خستگی پس از چندین ماه درس خوندنِ پشت سر هم و در یک ماه مانده به کنکور هم شاید دلیل افت ساعت مطالعه ، خستگی ، یأس و ناامیدی و در پی آن افکاری مثل رها کردن همه چیز به امید موفقیت در کنکور سال بعد ! و یا این که فکر می کنن تلاششون رو به حد کافی رسوندن و اکنون باید تا کنکور استراحت کنند! بچه ها تمام حواستون رو جمع کنید! چون زمانی که رقیبان شما شیب نمودار پیشرفت خود رو کم می کنن ، بهترین فرصت برای پیشی گرفتن از آن ها است. در واقع یه جورایی گوی و میدان کنکور رو در اختیار شما می گذارن و خودشون رو از صحنه کنار می زنند! یک جمله ی معروف از میشائیل شوماخر موفق ترین راننده ی مسابقات فرمول یک جهان: دلیل پیروزی های متعدد من این است که زمانی که بقیه سرعتشون رو کم می کنن ، من همون جا سرعتم رو افزایش میدم.

حالا چه کنیم که تابستان خود رو با شرایط آرمانی و مطلوب پشت سر بگذاریم؟؟

با افراد موفق و ناموفق(!!) در زمینه ی هدفتون مشورت کنید. افراد موفق از راه هایی که آن ها رو در این زمینه به موفقیت رسونده صحبت می کنن و اما افراد ناموفق در کنکور به چه کار ما می آیند؟ دقت کنید! به هیچ وجه به حرف های ناامید کنندشون گوش ندید ، به راه ها و روش هایی که آن ها رو از مسیر موفقیت دور کرده ، به عنوان عبرت و تجربه نگاه کنید که بسیار کارآمد است.

روش صحیح برنامه ریزی و مطالعه ی دروس رو آموزش ببینید. (که مقاله ی مختص به آن رو در اختیارتون گذاشتیم و در مقالات آینده هم بیشتر در این ارتباط صحبت خواهیم کرد.)

با مشاوران مشورت کنید. آن ها هم کسانی هستند که از افراد موفق پرس و جو کردن و راه و چاه رو می شناسن.

قدرت نگاه به آینده داشته باشید. بدیهی است که هر چه امروز تلاش کنید ، کار فردای خود رو راحت تر کردین و شک نکنید شمایی که برای اهدافتون وقت و هزینه صرف می کنید قطعا ثمره ی اون رو خواهید دید.

مطالعه ی دروسی که از پایه در آن ها ضعف داشتید و پیش خوانی دروس جدید و آشنایی داشتن با آن ها هموار کننده ی بسیار خوبی برای مسیر موفقیت شما هستند.

جمله ی شوماخر رو فراموش نکنید و با اعتماد به نفس برای یک موفقیت بزرگ در زندگیتون استارت بزنید.

با آرزوی موفقیت از طرف کانون مشاوران آفبا