کانون مشاوران آفبا
بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

تکنیک ها و اصول صحیح برنامه ریزی برای فصل تابستان

تکنیک ها و اصول صحیح برنامه ریزی برای فصل تابستان
تکنیک ها و اصول صحیح برنامه ریزی برای فصل تابستان

در این مقاله روی صحبت ما با بچه های سال سومی و کلا دانش آموزانی است که قصد برنامه ریزی در فصل تابستان رو دارند.

دوستان عزیز چند هفته ای است که فصل تابستان آغاز شده و بعد از یک دوره استراحت تابستانه ، وقت آن رسیده که با برنامه ریزی اصولی و راهبردی به شناسایی نقاط ضعف خود در جهت تقویت بپردازید.

بچه ها از نظر ما برنامه ریزی درست و اصولی محسوب می شه که عملی و همه جانبه باشه , در ادامه نکات و تکنیک های طلایی برای داشتن یک برنامه ریزی خوب رو بررسی خواهیم کرد:

۱- با توجه به دروسی که در مقطع قبلی گذراندید که دروسی بسیار مهم هم محسوب می شوند(دروس پایه) باید خواندن و تثبیت آموخته های خودتون در دروس پایه را در اولویت های بالای مطالعه قرار بدهید ، این کار دو فایده برای شما دارد اول اینکه تا دروس از خاطرتان بیرون نرفته , مطالعه و رفع اشکال و تثبیت می شوند و دوم اینکه قبل از شروع سال تحصیلی با پایه ای قوی به استقبال سال تحصیلی جدید می روید.

۲- نکته ی بسیار مهم که قبلا هم به آن اشاره کردیم , برنامه ریزی انجام دهید که عملی باشد نه طاغت فرسا و خسته کننده , توجه داشته باشید که برنامه ریزی انجام بدید که مختص تابستان باشد که نه زیاد و افراطی به مطالعه بپردازید و نه زیادی به تفریح و وقت گذرونی.

۳- خیلی بهتر می شود که پیش مطالعه ای هرچند کم و در سطح خودتان بر روی درس هایی که در سال آینده باید بخونید داشته باشید این کار به شما در جهت یادگیری راحت دروس در سال تحصیلی جدید کمک زیادی خواهد کرد.

۴- شما می توانید ضمن برنامه ریزی مطالعاتی , برنامه ای جهت شرکت در آزمون های آزمایشی برای خود قرار دهید که فوایدی از قبیل تکمیل یادگیری , مرور کردن , آشنایی زودتر به فضای آزمون ,... رو به همراه خواهد داشت.

۵- مدیریت زمان رو حفظ کنید و سعی کنید همیشه بین زمان مطالعه و اوقات فراغت خود تعادل ایجاد کنید.

۶- بچه ها فصل تابستان زمان بسیار خوبی است برای اینکه ساعت مطالعاتی خودتون رو بالا ببرید سعی کنید تا جایی که امکانش رو دارید این تمرین رو انجام بدید تا هنگام سال تحصیلی جدید به خوبی بتوانید ساعات مطالعه ی خودتون رو به صورت کیفی بالا ببرید.

۷- برنامه ی هر روزتون رو از روز قبل یادداشت کنید تا بدونید که فردا چه کار هایی رو باید انجام بدید

۸- سعی کنید که در برنامه ریزی هایی که انجام می دید از یک مشاور مجرب کمک بگیرید تا به مطالعه ی شما جهت گیری مناسب و هدفمند بدهد , و در مواقع بروز مشکلات شما رو تا پیدا کردن و به انجام رساندن راه حل همراهی کند, ما در مجموعه ی آفبا بهترین اساتید و مشاورین کشور رو گرد هم آوردیم تا شما برای رسیدن به هدفتون از هیچ مشکلی و موانعی نهراسید.