کانون مشاوران آفبا
بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

جمع بندی به روش 3 روز یک بار

جمع بندی به روش 3 روز یک بار
جمع بندی به روش 3 روز یک بار

سلام به شما عزیزان مخصوصا به شما آفبایی های پر تلاش

 

بچه ها امروز می خواهیم در مورد روشی از جمع بندی صحبت کنیم که بسیار کار آمد و مخصوص این ایام است,و اون روش جمع بندی به صورت 3 روز یک بار است,شما با این روش خواهید توانست که تمامی درس های خودتون رو به صورت کامل جمع بندی کنید.

حال این سوال پیش میاد که چرا باید به روش 3 روز یک بار جمع بندی کنیم و تست بزنیم؟

دوستان باید به چند نکته توجه داشته باشید ,اولا در آزمون کنکور از تمامی مطالب کتب درسی سوال مطرح می شود در نتیجه اگر داوطلبی مطابق شکل دقیق کنکور به تمرین تست زنی بپردازد در حقیقت همه ی مطالب را مرور و مطالعه خواهد کرد,ثانیا نکته ای که حتما باید در نظر داشته باشید این است که بچه ها شکل کلی سوالات کنکور به صورتی است که سوالات اولیه از مطالبی است که از اول کتب درسی طرح شده,و به ترتیب تا آخر مباحث سوالات طرح شده است و زمانی که شما به بررسی و مرور سوالات کنکورهای سال های مختلف می پردازید در واقع کل کتاب های درسیتون رو مطالعه می کنید,حالا در تکنیک 3 روزیک بار باید در هر نیم روز یک آزمون کنکور رو برای خودتون شبیه سازی و برگزار کنید,ور در نیم روز باقیمانده به آنالیز آزمونی که از خودتون گرفتید بپردازید,در نتیجه شما هر سه روز به مرور کل مباحث درسی خودتون خواهید پرداخت.

بچه ها بدیهی است که هر چقدر بتونید تعداد آزمون های بیشتری برای خودتون برگزار کنید نتیجه ی بهتر و تسلط بیشتری کسب خواهید کرد.

اغلب مشاهده می شود داوطلبان در این ایام سعی بر مرور و دوره کردن همه ی کتب درسی خودشون رو دارن اونم از اول تا آخر!

توصیه ی ما به شما آفبایی های عزیز مخصوصا در ۱ ماه آخر این است که به این شیوه مطالعه نکنید چرا که باعث تشویش و بهم ریختگی ذهنی شما می شود,و به نحوی باعث می شود که مباحث مختلف رو با همدیگر قاطی کنید!

در نتیجه بهتر است که با این روش(3روز یک بار) پیش بروید,بچه ها در این روش ما هر ۲۴ ساعت ۲ نیم روز خواهیم داشت و در کل ۶ نیم روز که باید در نیم روز اول یکی از کنکور های سراسری(داخلی و یا خارج از کشور) که مربوط به سال ها ی اخیر هست رو برای خودتون شبیه سازی کنید.(دوستان منظور از شبیه سازی یعنی اینکه تا جایی که براتون مقدور هست شرایط رو مطابق شرایط فیزیکی خودتون در روز کنکور محیا کنید) و سعی کنید کنکور هایی رو برای شبیه سازی انتخاب کنید که سال برگزاریه اون کنکور از ۵,۶ سال گذشته دورتر نباشه.

بعد از اینکه آزمون رو برگزار کردید به آنالیز و بررسی بپردازید,تعداد سوالاتی که درست و غلط جواب داید,سوالاتی که نزدید,... حالا ۵ نیم روز رو زمان دارید که از آنالیز آزمونتون استفاده کنید و به رفع اشکال بپردازید.

توصیه ی ما به شما رفع اشکال دو درس در هر نیم روز است که یکی از دروس اختصاصی و درس بعد عمومی باشد,به همین صورت شما می توانید طی مدت زمان ۵ نیم روز رفع اشکال مباحث مورد نظر خودتون رو انجام بدید.

 

موفق و پیروز باشید.