کانون مشاوران آفبا
بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

جمع بندی درس زبان انگلیسی

جمع بندی درس زبان انگلیسی
جمع بندی درس زبان انگلیسی

سلام دوستان آفبایی ، طاعات و عباداتتون قبول.

امیدواریم که در این یک ماه پایانی ، بیش از پیش و با تلاشی خستگی ناپذیر به مطالعه ی دروس و جمع بندی مطالبی که از قبل خوندید بپردازید.

امروز می خواهیم کمی در مورد درس مهم و تاثیر گذار زبان انگلیسی صحبت کنیم.

شاید هنوز هم با شنیدن اسم این درس یک کلمه تو ذهن خیلی از شما بیاد ... فرار!!

اما بچه ها زبان درسی راحت ولی در عین حال گول زنکه! به طور مثال زمان خوندن درسنامه شاید مشکل خاصی نداشته باشید و بگید این که راحته و ازش عبور کنید ولی چون دارید برای کنکور خودتون رو آماده می کنید ، به سراغ درس های دیگه میرید و دیگه زبان رو فراموش می کنید . ما توصیه هایی داریم برای جمع بندی زبان در مدت باقی مانده که در ادامه بررسی می کنیم ، مبحث لغات یکی از مهمترین مواردی است که خیلی از شما با اون درگیر هستید.

بچه ها بهترین روش برای بخاطر سپردن لغات (مثل همیشه) مرور مکرر و باز خوانی هر روز لغات است و بر خلاف تصور خیلی از شما ، تست زدن زیاد در زمینه لغات زبان خیلی به کارمون نمیاد! چون سؤالاتی که از لغات مطرح می شه تیپ بندی و تکنیک خاصی نداره ... پس به جای تست زدن زیاد در مبحث لغات ، هر روز زمان مشخصی (تکرار می کنیم هر روز!!!) رو به خوندن و مرور لغات زبان اختصاص بدید ، خواهید دید که میزان تسلطتون حتی در زمان کوتاه باقیمانده تا کنکور به شدت بالا خواهد رفت.

اما در مورد گرامر ...دوستان گرامر برخلاف لغات نیاز به تست زدن زیاد داره. چون برای حل تست ها ، درسنامه ی گرامر رو خوندن کافی نیست و حتما باید با نحوه ی سؤالات تستی این مبحث آشنا بشین.

اگر به دنبال درصد بالا تو زبان هستین ... پیشنهاد می کنیم بعد از مدتی که لغات رو یکی دو بار مرور کردین، هر روز علاوه بر زمانی که برای لغات اختصاص داده بودین، روزی چند تست متن بزنید ، مطمئن باشید سرعتتون تو خوندن متن ها بیشتر میشه و همچنین درک مطلبتون ارتقاء پیدا می کنه.

یک نکته برای بچه هایی که قبلاً کلاس زبان رفته بودن، دوستان واقعاً قضیه کنکور فرق داره و در مدت اندک باقیمانده اصلاً نباید راجع به لغات یا گرامر یا هر قسمت دیگه از اون مغرور بشین و وقت کمتری بذارین حتی اگه دایره لغات قوی دارید.

این نکته هم برای کسانی که زبان رو در طول دوره ی قبل از کنکور رها کردن، همین استراتژی که بالاتر گفته شد رو پیش بگیرید با این تفاوت که هر روز وقت بیشتری رو برای زبان اختصاص دهید. یادتان باشد که رمز موفقیت در مقابل مطالب فرار ، تکرار آنهاست .

 

موفق و پیروز باشید