کانون مشاوران آفبا
بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

یک روز مانده به کنکور...

یک روز مانده به کنکور...
یک روز مانده به کنکور...

سلام به شما دوستان عزیز آفبایی! بالاخره داریم به روز موعود نزدیک می شیم, می دونم که خیلی از شما هیجان دارید و برخی هم استرس روز کنکور , اما جای نگرانی نیست شما که تا اینجای کار رو به خوبی پیش رفتید پس به امید خدا آخرین قدم رو هم محکم بر می دارید.

بچه ها امروز می خواهیم به بررسی کار هایی که باید در روز قبل از کنکور انجام بدید بپردازیم. لطفاً با دقت موارد زیر رو مطالعه کنید:

اول اینکه این رو به خاطر داشته باشید این روز، روز مطالعه و مرور و درس خوندن نیست. روز استراحت و تفریح و آرامش شماست.

بهتر است این روز رو با خانواده و یا با دوستان خود به یک فضای باز (مثلا پارک) بروید و هوایی عوض کنید.

به شایعات و حرف های پراکنده ای که در مورد کنکور گفته می شود اصلاً توجه نکنید (از همنشینی و تماس با اشخاصی که ذهن شما رو دچار تشویش می کنند اکیدا خودداری کنید.)

از خوردن قرص و دارویی که باعث خواب آلودگی شما در روز آزمون می شه چه برای سردرد چه برای کاهش استرس و ... تا جایی که امکان داره خودداری کنید.

از خوردن غذاهای چرب و سنگین اجتناب کنید چرا که شمارو دچار کرختی می کنه.

قبل از خواب حتماً مداد به تعداد مناسب, تراش، پاک کن، کارت ورود به جلسه، لباس مناسب، خوراکی ای که معمولاً سر جلسه های آزمون میل می کردید (ترجیحاً شکلات تلخ و آب یا آب میوه) و هر چیزی که فکر می کنید برای آزمون فردا لازم هست رو آماده کنید.

لباس مناسب و راحتی رو انتخاب کنید. لباسی نباشه که توی اون راحت نباشید و موقع آزمون تمرکز و انرژیتون رو کم کنه.

یک نکته ی دیگه در مورد لباس ... در صورت امکان سوی شرت با خودتون ببرید! درسته که هوا گرمه ... اما یک درصد هم که شده احتمال این رو بدید که صندلی تان دقیقاً جلوی کانال کولر هست!!

شرایط مختلف رو برای خودتان پیش بینی کنید ... مثلاً آمادگیِ این رو داشته باشید که مراقب حوزه ی شما سر وصدا ایجاد کنه! (شاید اصلاً از قصد هم نباشد!!) یا کنار پنجره هستید و از بیرون صدا بیاد یا آفتاب به طور مستقیم به برگه ی شما بتابه! (هدف ما از این مورد استرس دادن به شما نیست!! می خواهیم بگیم اگر با یکی از این شرایط رو به رو شدید از قبل آمادگی داشته باشید و سعی کنید تمرکزتون فقط و فقط بر روی آزمون باشه.)

از خوردن نوشیدنی های انرژی زا خودداری کنید. برخلاف تصور نادرست رایج ، این نوشیدنی ها برای روز آزمون مناسب نیستند و مصرف آن ها رو اصلاً توصیه نمی کنیم.

با دعا و راز و نیاز آرامش خودتون رو دو چندان کنید . این کار علاوه بر جنبه ی معنوی باعث می شه احساس سبکی بکنید.

نفس عمیق بکشید و با اعتماد به نفس شروع به خواندن سؤالات کنید و سؤالات رو کامل بخوانید ، ببینید سؤال از شما چی می خواد ، بعد آن را حل کنید.

بچه ها قرار نیست به همه ی سؤالات پاسخ بدید و پاسخ نامه رو کامل سیاه کنید . شهامت رد کردن سؤالات رو داشته باشید !

اطلاعات درج شده در بالای پاسخ نامه رو حتماً چک کنید. اگر مغایرتی وجود داشت ، آن را حتماً به مراقب حوزه گزارش دهید.