کانون مشاوران آفبا
بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

یک هفته مانده به کنکور ...

یک هفته مانده به کنکور ...
یک هفته مانده به کنکور ...

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما داوطلبان پر تلاش آفبایی

امروز می خواهیم در مورد هفته ی آخر باقی مانده تا روز کنکور صحبت کنیم احتمالا برخی از شما عزیزان دچار استرس و دل نگرانی هستید اما باور داشته باشید که جای هیچ نگرانی ای نیست! (ما تا آخر با شماییم! ). قبل از اینکه راجع به نحوه ی مطالعه در هفته ی پایانی صحبت کنیم ، ابتدا به مواردی که به کنترل وضعیت شما در این یک هفته ی پایانی کمک زیادی خواهد کرد می پردازیم.

بچه ها دقت داشته باشید... باید به این باور برسید که هر چه تا الان مطالعه کردید ، چه کم چه زیاد ، کافیه ! چیزهایی رو که باید یاد می گرفتید ، یاد گرفتید و باید تا جایی که می شه ، از استرس زایی برای خودتون جلوگیری کنید. به این فکر نکنید که چه کار هایی میشد انجام داد و شما انجام ندادین ، از مشورت با افرادی که با حرف هایشان روی شما تأثیر منفی می گذارند و به شما استرس می دهند ، خودداری کنید.

برای دریافت کارت ورود به جلسه ، به موقع مراجعه کنید و اطلاعات درج شده رو چک کنید.

صبح ها زود بیدار شده و سعی کنید دقیقا همان ساعتی که قراره روز کنکور تنظیم کنید ، بیدار شوید تا مغز شما طی چند روز عادت کنه و به اصطلاح ساعت مغزتون تنظیم بشه.

مواظب خودتون باشید ! غذای بیرون رو نخورید . تغذیه ی مناسب فراموش نشه . اگه هوا گرمه خیلی بیرون نباشید . زیر باد مستقیم کولر نباشید تا خدای نکرده سرما نخورید. استراحت و خواب کافی داشته باشید.

خب حالا در این یک هفته ی پایانی چی بخونیم؟؟ بچه ها اولین و مهم ترین مطلب این هست که یادگیری جدید به طور کامل ممنوع !! بهترین کار این است که مطالبی را که تا به حال یاد گرفته اید ، مرور کنید ، اگه خلاصه نویسی در درسی نوشته بودید ، حتماً مرورش کنید. کتاب های جمع بندی یا مطالبی که اونها رو برای مرور مشخص کردید ، موارد خوبی برای هفته آخر هستن.

می توانید از مجموعه تست های کنکور های سال های قبل استفاده کنید ، به شرط اینکه حتماً تحلیل شوند. این مورد هم به نوبه ی خود نمونه ی خوبی از مرور دروس می باشد.

توجه: در فرصت اندک باقیمانده تا آزمون ، حتی به فکر تغییر روش نحوه ی پاسخ دادن به تست ها هم نیوفتید . بچه ها به هیچ وجه به دنبال کار جدید و امتحان نشده در سر جلسه کنکور نباشید‌.

در آخر ... به خودتون مطمئن باشید و به خداوند بزرگ و مهربان توکل کنید . شما برای رسیدن به این مرحله از زندگیتون خیلی تلاش کردید ، روی یافته ها و آموخته هاتون بیشتر تمرکز کنید نه چیز هایی که مطالعه نکردید و این را بدانید که برای داشتن یک کنکور موفق ،بیش از هر چیز ، نیاز به یک روحیه ی قوی دارید پس با توکل و یک روحیه ی موفقیت طلب این یک هفته ی پایانی رو سپری کنید.

از طرف همه دوستانتون در خانواده بزرگ آفبا برای شما داوطلبان عزیز آرزوی موفقیت داریم.